Olasz fórum

Olasz fórum

Novara hőse viszi a fordulót, meg coupé

2011. november 27. - mbemba

Említést érdemel: a Milan iskolajátéka, a Juve győzelme a Lazio ellen az Olimpicóban (0-1), Castaignos győzelmet érő gólja Sienában (0-1, Ranieri mondja, hogy a holland edzéseken szórja a gólokat), Di Vaio találata nyolc hónap után, de talán-talán kijelenthető, hogy Cavani hosszabbításban lőtt gólja (Atalanta-Napoli 1-1) után született a legnagyobb érzelmi vihar – emlékszünk, hogy a tavaly hány góljuk született az utolsó percekben?

Fentiek mind fontosak, de számomra a legszebb teljesítményt a Novara hőse – Horthy Miklósnak is kijárt a cím –, a Novara csapatkapitánya tette le a forduló asztalára: Raffaele Rubino lőtt gólt a C2-ben (2008 óta nincs ilyen), a C1-ben, a Serie B-ben és most a legjobbak között is (2-1-re nyertek, ő egyenlített), vagyis a műfüvesek csatára négy kategóriában is eredményes tudott lenni. Ráadásul valamennyi osztályban a Novara játékosaként, annak ellenére, hogy 2001-2-es idény óta – innen van negyedosztályban szerzett találata – megjárt még négy csapatot.
Rubino januárban lesz harmincnégy éves, a Novara szerelésében hetvennégyszer örvendezett gólnak, előtte csak a legendás Silvio Piola (86) és Marco Romano (94), egy helyi hős a régi időkből.
Le a kalappal Rubino mester!
S le a kalappal 406coupé előtt is, ugyanis a tippelést megint ő nyerte: Pietro87 is 8 pontot szerzett, de 406 három meccset is telibe lőtt.