Olasz fórum

Olasz fórum

Megint elverték a Romát, jók voltak a magyarok a PSV-Sampon (BL és EL, frissítve)

2010. szeptember 15. - mbemba

Borzalmasra sikerült a rómaiak müncheni kiszállása. A Ribery és Robben nélkül játszó Bayern az első félidőben még csak támadgatott, sőr Borriello hagyta ki a legnagyobb helyzetet, de a második félidő félelmetesen egyértelmű volt.

A németek gyakran a tizenhatoson belülre szorították De Rossiékat. Előre törni, a labdát megtartani alig-alig sikerült – rossz volt nézni a meccset. Müller zseniális gólt lőtt a 79.-ben (nekem Grosso dortmundi varázslata jutott eszembe), majd egy ívelés után Klose repült át Sergio előtt, és a labda valahogy a kapuba csöppent.

Ranieri csapata nagyon feladta a támadás lehetőségét, és véleményem szerint ezt nem lehet úgy megtenni, hogy két a védekezésben alig-alig résztvevő játékos van a pályán (Totti és Borriello). 2-0 lett a vége!

A másik két olasz meccsen: Twente-Inter 2-2 (0-1 volt Sneijder góljával, majd 2-1 után Eto'o egyenlített, Milito állítólag Twentében is magát kereste), Milan-Auxerre 2-0 (Ibra szerezte mindkettőt)

Kolozsvár-Bázel 2-1

Európa Liga: A lengyelek és a csehek nagyon megviccelték az olaszokat: Prágában a Sparta simán verte a Palermót 3-2-re. A második szicíliai gól (Hernandez) a 83.-ban esett.

A Juve fordított miután 2-0-ra vezetett ellenfele, de az utolsó percben egyenlített a Lech Poznan. MESTERI HÁRMAST vágott a 22 éves Artjoms Rudnevs, aki az előző idényt még Zalaegerszegen focizta végig - 30 meccs, 20 gól.

Megnéztem a PSV-Sampot (1-1), és örülni csak a magyar srácoknak lehetett, az olasz focinak nem nagyon. Az első félidőben még vállalkozgatott a Samp - Koman előre löbbölt labdáját fejelte be Cacciatore -, de a második siralmas volt. A hazai csatárok villogtak, a két szél (Dzsudzsák és Lens) pedig oda-vissza forgatta a botorkáló olasz hátvédeket. Affelay is elemében volt. Curci kiválóan védett. Cassano viszont reménytelenül egyedül volt.

Szemembe akkor csúcsosodott ki az olasz katasztrófa (nem biztos, hogy túlzás!), amikor a vége felé egy felszabadító lövés felment az égbe - nem arra szánták -, és másodjára sem sikerült kibikázni.

Dzsudzsák egy kipattanó labdát, mintegy 18-19-ről jobbal lőtt rá, és egyenlített - egyenlítés soha nem volt ennél megérdemeltebb. Dzsudzsák számtalaszor ívelt be - többnyire jól -, cselezett, lendületes volt. A gólja után pedig a közönség a nevét énekelte.

Komant a 80. percben hozta le Di Carlo. Addig a csatárok mögött mozgott, alaposan kivette részét a védekezésből és a támadáskísérletekből is. Gyarkran mozgott jól szabad területre, így ő volt a leggyakrabban megjátszható Samp-játékosok egyike.

Napoli-Utrecht 0-0