Olasz fórum

Olasz fórum

Inter-Milan 17-17 (36. forduló, popp már megint)

2009. május 18. - mbemba

Eldőlt a bajnokság, az aranyat kiosztották, ezzel pedig 17-17-re állnak Milánó piros-fekete ingesei és kék-fekete ingesek.

A firenzeiek hazai győzelmükkel (Fiorentina-Samp 1-0) szintén kezdenek révbe érni, különösen hogy a Genoa hazai pályán döntetlenezett a Chievóval (2-2). Érdekes, de a veronaiaknak, a szárnyaló csacsiknak ez is kevés, pedig hát a döntetlen a Marassiban nem gyerekjáték, azonban mi történt? A Torino először ebben az idényben nyert idegenben, mégpedig Nápolyban, ráadásul a Bologna is leverte a sok időt tíz emberrel játszó Leccét (2-1): Volpi a 94. percben lőtte a győztest (az első bolognai gól Di Vaio 100. Serie A-gólját jelentette). Bánja az utóbbi két győzelmet a Reggina is, mert így nem faraghatott a hátrányból (Reggina-Cagliari 2-1).

Az Udinese iskolajátékot mutatott be a Milan ellen. Akinek jó ízlése van, az csak bánhatja, hogy jövőre szétkapják az Udinét. Rómában Panucci a hosszabbítás perceiben fejelte be a győztest (4-3). Perrotta a régi volt. A Juve Ranieri bukott a bergamóiakkal. A 2-2 úgy alakult ki, hogy a vendégek kényükre-kedvükre dolgozták ki a helyzetek sokasságát. Gyerünk, gyerünk Ciro Ferrara, hozd egyenesbe a Zebrát!

Palermo újabb lépést tett Európa felé, azonban, ha Roma úgy akarja, akkor ezek a lépések csak a hetedik helyig vezetnek. És akkor nuku Európa!

Állás: Inter 81, Milan 71, Juve 68, Fiorentina 67, Genoa 62, Roma 57, Palermo 55,… Chievo 37, Torino 34, Bologna 33, Reggina 30, Lecce 29.

Utolsóelőtti forduló (mind vasárnap és mind 3-tól): Atalanta-Palermo, Cagliari-Inter, Catania-Napoli, Chievo-Bologna, Lazio-Reggina, Lecce-Fiorentina, Milan-Roma, Samp-Udinese, Siena-Juve, Torino-Genoa.

A királyságért: Di Vaio 23, Ibrahimovic 22, Milito 20, Gilardino 19.

Popp újabb győzelmet sepert be. 2 telije volt és 6 kimenetelt is talált.