Olasz fórum

Olasz fórum

Boldog a Roma, Borriellótól egészen Contiig (Panucci is varázsolt, ez volt a 10. forduló)

2010. november 08. - mbemba

Na, végre, kezdünk bemenni a sűrűjébe, kezd izgalmas lenni a bajnokság! Túl vagyunk a derbin! Kikapott a Lazio, de szó sincs arról, hogy a vereség helyre tette volna a felsőház meglepetéscsapatát.

A második félidőt látva joggal mondhatják a Kék Sasok, hogy megfosztották őket egy ponttól – legalább egytől. Ugyanakkor a Roma is elégedett lehet a játékkal – az eredmény(ek)ről nem is beszélve. A Roma amúgy óvatos duhaj volt: De Rossi betartva Ranieri általam elképzelt ukázát alig-alig ment a félpályán túl. Vucsnics volt számomra a meccs embere: veszélyes volt a kapura, s gyakran ő vitte fel hátán a csapatot. Áldozatos volt, mint Delvecchio. De lehet, hogy Julio Sergio még fontosabb volt a győzelem szempontjából.

A Lazióban számomra csalódás volt Hernanes – maga kérte a cseréjét. Mauri sem győzött meg az első félidőben, de a másodikban remek tizenhatos felé löbbölt, előre passzolt labdái voltak, s ha Riise nem bizonyította volna tökéletes alkalmazkodását a Serie A-hoz, akkor gólt is rúgott volna.

És a Roma mellett két volt giallorosso ugyancsak remekelt: Cerci a firenzeieknek nyert meccset (Fiorentina-Chievo 1-0) – ők a következő ellenfél –, az ifjú Conti pedig bombagólt lőtt (Udine-Cagliari 1-1). A másik oldalon csak Di Vaio szépített.

Megnéztem az Inter meccsét is (Inter-Brescia 1-1), és most már nyugodtabb lélekkel állíthatom, hogy az aranyért nagyon küzdeniük kell (Maicon visszaesett; Milito még nem a tavalyi; Coutinho még nem az, aki lesz; Sneijdernek pedig nincs kit kiszolgálnia). A Brescia nem egyszer hozta zavarba őket – ráadásul most jelent meg a hír, hogy Samuellel hosszú-hosszú ideig nem számolhat Benitez. Sajnos a bresciaiak San Sirobeli 1-1-ének nem volt részese sem Vass, sem Feczesin. Koman viszont megint kifejezetten jól focizott a Catania ellen (Samp-Catania 0-0). Rudolfot viszont az első félidő végén lehozta edzője.

Nagyot kínlódott a Juve a Cesena ellen (3-1 a vége), pedig egy félidőn át 10 emberrel nézett velük farkasszemet a kiscsapat. A 18 éves Sörensen, valamint a már nem tizennyolc Grosso végig a pályán voltak. Akárcsak Ambrosini, aki visszatérése után rögtön fejelt egy gólt. Nesta mellett Yepes volt a másik középhátvéd, de nagyobb szám, hogy a harmadik gólt az utóbb időkben kikezdett Pato szerezte. Bari-Milan 2-3 (a vesztes itt sem kapott meg egy amúgy jogos 11-est).

Panuccink viszont nagyot varázsolt. Lehet, hogy bekérjük telefoninóját, mert egy nap késéssel olyan tippsort küldött, amelyikkel mindenkit helyben hagyott. Övé az eddigi legnagyobb gratuláció!